grafika bielsk podlaski

 

foldery-reklamowe-bielsk ibielsk-logo papier-firmowy-bielsk projaktowanie-folderw-reklamowych-bielsk projekt-folderu-bielsk-podlaski projekt-wizytwki-bielsk reklama-bielska-podlaski

Projekt nowego logo i nie tylko...

Marcin z iBielsk.pl zwrócił się do nas z prośbą o stworzenie nowego logo dla jego portalu informacyjnego. Chodziło mu o odświeżenie wizerunku, niedużą zmianę lecz na tyle widoczną by mógł trafić do większego grona odbiorców. Prosił nas również o projekt papieru firmowego oraz folderu reklamowego. Standardowa, nieduża identyfikacja wizualna firmy. Spotkaliśmy się z Marcinem aby omówić szczegóły oraz zadać mu kilka pytań aby poznać jego oczekiwania, preferencje oraz cele na przyszłość. Pytaliśmy również o to jak ludzie kojarzą jego, dość młody, serwis oraz jak postrzegają miasto i gminę Bielsk Podlaski. Było to o tyle ważne, że serwis internetowy skierowany jest głównie do tych ludzi. Marcin udzielił nam wielu pomocnych wskazówek, mówił o przywiązaniu do tradycji oraz miasta. Jego wymaganiem było aby zachować dotychczasową kolorystykę logotypu. Kolejnym krokiem w projektowaniu logo firmy było wybranie się do Bielska Podlaskiego i rozmowa z przypadkowymi mieszkańcami aby jeszcze lepiej poznać ich gusta oraz co w ogóle myślą o swoim mieście oraz o portalu internetowym. Bardzo cenną wskazówką, na którą zwracali nam uwagę mieszkańcy był fakt iż, najbardziej charakterystycznym budynkiem w mieście jest ratusz, który wszyscy dobrze znają i kojarzą. Uznaliśmy, że to będzie dobry kierunek! Rozpoczęliśmy pracę nad nowym logotypem. Dziesiątki pomysłów jak zaaranżować ratusz aby kojarzył się od razu z miejscem i portalem. Kilka dni szkicowania i burzy mózgów. W końcu doszliśmy do wniosku (starego jak świat), że im prościej tym lepiej:) Logo wykorzystywane w Internecie nie może być zbyt szczegółowe ponieważ przeważnie będzie oglądane w małej rozdzielczości więc szczegóły nie będą widoczne. Dlatego postanowiliśmy skupić się na samej wierzy, która z pewnością od razu kojarzy się mieszkańcom z ich ratuszem. Drugim ważnym elementem logotypu, który głównie będzie wykorzystywany w Internecie jest to aby był podłużny. To o tyle ważne, że każdy piksel na stronie internetowej jest na wagę złota, a ludzkie oko lepiej reaguje na logotypy poziome niż pionowe lub kwadratowe (jeśli chodzi o Internet). Przedstawiliśmy dopracowane szkice Marcinowi aby wybrał drogę, którą mamy iść. Zgodził się z naszym pomysłem, wskazał który najbardziej mu się podoba i umówiliśmy się na kolejne spotkanie, tym razem już z projektem nowego logotypu na komputerze.

Gdy tylko dostaliśmy zielone światło od Marcina, ruszyliśmy z projektem papieru firmowego oraz folderu reklamowego. Marcin chciał aby jego niezależny portal był postrzegany jako profesjonalne narzędzie zarówno dla użytkowników jak i osób, które będą się na nim reklamować. Postawiliśmy na minimalizm, lecz postanowiliśmy również zabawić się trochę wieżą ratusza, aby nie był to „smutny” projekt. Tak papier firmowy oraz folder reklamowy, który od razu przypadł do gustu Marcinowi i jego zespołowi. Aby zaprojektować dobre logo dla firmy oraz identyfikację wizualną warto jest zadawać dużo pytań klientowi, ale również warto porozmawiać z jego potencjalnymi klientami, bo to dla nich jest ten portal.

A oto kilka ciepłych słów od Marcina z iBielsk.pl:
„Perfekcyjne dopracowanie, uwzględnienie wszystkich wymagań a przede wszystkim bezproblemowy kontakt i zrozumienie. Współpracę ze Studio 300dpi mogę polecić każdemu kto potrzebuje solidnych i kreatywnych projektów.”

Skontaktuj się z naszym studiem graficznym,
aby dowiedzieć się więcej lub uzyskać wycenę.

503 486 062
kontakt@studio300dpi.pl